Dres Army oblékne německý útočník Simon Gollnack

Novou posilou ústeckého klubu se stává minimálně pro jarní část sezóny F:NL talentovaný útočník Simon Gollnack z Dynama Drážďany.

Simon Golnack sportovní vedení ARMY zaujal, a tak bude na jaře patřit do kádru pro FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU. „Ústecký fotbalový klub dlouhodobě spolupracuje s drážďanským Dynamem zejména na úrovni mládeže a již několikrát jsme s vedením Dynama diskutovali případnou spolupráci také na úrovni dospělých a Simon je prvním krokem této spolupráce. My jsme sháněli útočníka a Dynamo, které bojuje o návrat do 2. bundesligy nám nabídlo Simona, který s námi absolvoval pár tréninků a rozhodli jsme se tohoto hráče angažovat“, říká sportovní manažer ústeckého klubu Ing. Petr Heidenreich.

Významnou roli v této spolupráci hraje také osoba trenéra FK Ústí nad Labem Davida Jarolíma, který má díky své hráčské kariéře bohaté zkušeností s německým fotbalem a příchod takového hráče jen přivítal: „Simon je na svůj věk velmi vyspělý hráč, je výborně trénovaný a jsem rád, že jsme ho získali. I pro něj je to velká šance prosadit se v profesionálním fotbale a navázat tak na úspěchy, kterých dosahoval v mládežnických kategoriích. A pro naše hráče to může být také zajímavá konfrontace s německým fotbalem, což nás může všechny vzájemně obohatit.“

Simon Gollnack je ročník 2002, v lednu oslavil 19-té narozeniny a v ústecké kabině potkal své nedávné spoluhráče Jonáše Jiránka a Adama Čičovského, se kterými „válčil“ v dresu Dynama Drážďany a na angažmá v ústeckém klubu se velmi těší: „Jsem nadšený, že můžu hrát za Ústí profesionální mužskou soutěž, je tady výborné zázemí, skvělý trenér, z domova to mám kousek do Ústí, takže se moc těším na zápasy a věřím, že budu hrát za Armu co nejvíce zápasů a vstřelím góly, které pomůžou týmu.“

Tým Army pokračuje v přípravě na jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, po zápasech Tipsport Ligy trénuje v domácím prostředí a v příštím týdnu odehraje dvě přípravná utkání, nejprve ve středu v Plzni proti B týmu plzeňské Viktorie a v sobotu proti týmu Vyšehradu. 

Mužstvo mezitím opustil Besir Baftijar, který se vrací do Teplic a na testech je mladý hráč Jules Cesar Boubane, který s týmem již týden trénuje a měl by být pro ARMU perspektivním hráčem na post levého obránce.


PARTNEŘI:

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz