Fotbalisté Ústí nad Labem se sešli k prvnímu tréninku

Fotbalisté Army se dnes sešli k prvnímu tréninku v rámci Zimní přípravy 2021. Armu čekají v dalších dnech zápasy Zimní Tipsport ligy a také další přípravná utkání. Hráči se poprvé představili novému trenérovi, kterým se minulý týden stal David Jarolím.

Zkušený bývalý reprezentant strávil svou kariéru především v Německu, kde odehrál přes 300 zápasů v Bundeslize a s Bayernem Mnichov získal dva mistrovské tituly. V reprezentaci České republiky odehrál celkem 29 utkání. Na úvodním tréninku pomáhali Davidu Jarolímovi také asistenti Richard Stražan a Jaromír Jindráček. Brankáře měl na starosti stejně jako v podzimní části sezóny Adam Malík.

Fotbalisté Ústí nad Labem se ve středu 13. ledna sešli k prvnímu tréninku. Zimní příprava začala klasickým prvním tréninkem, samozřejmostí této doby byly i testy na COVID-19, které byly u všech negativní. Již zítra a v pátek čekají na hráče zátěžové testy. Příprava začala v pravých zimních podmínkách při teplotě kolem nuly a se sněhovými přeháňkami.

Na začátku přípravy nebyl k dispozici francouzský záložník Matthew Cantin, který přiletí z Francie v sobotu. "Kvůli covidu je potřeba udržet tým uzavřený," objasnil sportovní manažer Petr Heidenreich. Z tohoto důvodu se ke kádru zatím nepřipojili mladíci z Brozan a dalších klubů.

Skvělou zprávou pro fanoušky je setrvání útočníka Vasila Kušeje, kterého si mohlo Dynamo Drážďany stáhnout z hostování již v zimě. "Je potřeba, aby Vasil hrál v dospělém fotbale a to se v Armě plní," přiblížil sportovní manažer Petr Heidenreich.

kádru se objevila také nová jména. K týmu se připojili odchovanci klubu z dorostu Adam Černý, Ondřej Černý a David Panocha.

Novou tváří je také ústecký rodák Besir Baftijar. Tento devatenáctiletý záložník působil v "B" týmu týmu FK Teplice. Prošel také pražskou Spartou a na podzim usedl i na lavičku k prvoligovému zápasu Teplic.

Druhou posilou je záložník Jonáš Jiránek, který strávil dorostenecký věk v Dynamu Drážďany. "Dohodli jsme se, že bude dobré, když si vyzkouší, zda má na to, aby začal profesionální kariéru v dospělém fotbale. A kde jinde by to mělo být, než právě v Armě, jde o našeho odchovance. Cesta už je vyzkoušená, několik kluků už jsme do sestavy implementovali, a věříme, že Jiránek bude dalším z nich," řekl Heidenreich.


Fotbalisty Ústí nad Labem čeká v zimní přípravě Zimní Tipsport liga. Prvním soupeřem Army bude "B" tým pražské Slavie. Utkání se hraje přesně za týden, ve středu 20. ledna. Následují zápasy s Varnsdorfem a Chrudimí.

V únoru přijdou na řadu přípravné zápasy proti "B" týmu Viktorie Plzeň a Vyšehradu. Další utkání jsou momentálně v jednání a budeme vás o nich průběžně informovat. První ligový duel je na programu 6. března na stadionu Dukly Praha.

V kádru naopak nepokračují Josef Bazal, Petr Hampl a Vojtěch Šilhan, kterým skončilo hostování.


Kádr pro zimní přípravu 2021:

Brankáři: Marián Tvrdoň, David Němec.

Obránci: Bohumil Hudec, Vojtěch Brak, Daniel Chodora, Marek Strada, Matyáš Písačka, David Panocha.

Záložníci: Michal Bílek, Jan Peterka, Karel Jakš, Jiří Miskovič, Václav Prošek, Adam Černý, Ondřej Černý, Besir Baftijar, Jakub Emmer, Adam Čičovský, Matthew Cantin, Jonáš Jiránek.

Útočníci: Matěj Koubek, Vasil Kušej.

Trenér: David Jarolím

Asistenti: Richard Stražan, Jaromír Jindráček

Trenér brankářů: Adam Malík

PARTNEŘI:

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz