Jan Peterka přestupuje do Dukly Praha

V poslední den zimního přestupového období se všechny zúčastněné strany dohodly na přestupu záložníka Jana Peterky do Dukly Praha a brzy jedenatřicetiletý záložník odchází do pražského klubu na přestup.

„Přišla zajímavá nabídka nejenom pro klub, ale hlavně pro Honzu, který se rozhodl tuto nabídku využít a klub mu v tom nechtěl bránit. Za svoji kariéru odvedl pro Armu mnoho práce a chtěl si ve své kariéře vyzkoušet něco jiného a tím pádem bylo rozhodnuto. Navíc jsme dohodnuti, že se do Army může kdykoliv vrátit a věřím, že se tak jednou stane. Přejeme mu hodně úspěchů v pokračování jeho sportovní kariéry“ řekl k odchodu Jana Peterky ředitel klubu Václav Kožíšek.

„Honza byl pro Armu speciální hráč, kapitán a dlouholetý člen základní sestavy a byl o něj zájem v podstatě v každém přestupním období i z ligových týmů a Honza vždy zůstal. Při podepisování smlouvy před dvěma lety jsme se dohodli na tom, že v případě zajímavé nabídky mu nebudeme bránit v odchodu za všechno co pro Armu během své kariéry odvedl. Ta nabídka teď přišla, Honza se rozhodl a my jsme tuto dohodu nechtěli porušit. Navíc Honzovi v létě končí současná smlouva a přestože jsme již od léta řešili její prodloužení, tak jsme poprvé cítili, že chce Honza ve své kariéře zkusit něco jiného. Přejeme v jeho kariéře jen to nejlepší a máme dohodu, že se jednou do Army určitě vrátí, ať už to bude v jakékoliv roli“, dodal sportovní manažer klubu Ing. Petr Heidenreich

Sám Jan Peterka ke svému odchodu říká: „Musím v první řadě poděkovat majiteli a vedení klubu za vstřícnost v celé této záležitosti, nebylo to pro mě vůbec jednoduché, ale v životě přicházejí výzvy a já bych chtěl poprvé ve své kariéře někam přestoupit a pokusit se dostat do první ligy, protože se mi to v Armě zatím nepodařilo. Děkuji také všem spoluhráčům, trenérům a lidem v ústeckém klubu za dosavadní spolupráci a samozřejmě také všem ústeckým fanouškům, kteří nás po celou dobu podporovali a věřím, že tento můj krok pochopí“.


PARTNEŘI:

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz