Marek Strada: Na start přípravy jsem se moc těšil

Arma ve středu odstartovala zimní přípravu na jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Vše začalo pod vedením nového trenéra a zkušeného bývalého hráče Bayernu Mnichov či národního týmu Davida Jarolíma. Na začátku přípravy nechyběl ani záložník Marek Strada, který nám poskytl rozhovor o přípravě i o průběhu dovolené.

Jak ses těšil na start přípravy a na nového trenéra?
Na start přípravy jsem se moc těšil. Přeci jen pauza byla dost dlouhá a já odpočíval dost dlouho i minulou sezónu, ve které jsem toho kvůli zranění moc nenahrál. Každý je vždy zvědavý na nového trenéra. Trenér Jarošík s námi udělal velký úspěch a jen teď jen na nás zda-li v tom budeme pokračovat. Trenér Jarolím nám má určitě co nabídnout, když měl tak skvělou kariéru jako hráč.

Jaký byl začátek přípravy?
Ještě jsme pořád na začátku. Máme za sebou nějaké individuální běhy a první společný trénink.

Jak probíhala tvoje individuální příprava?
Jak už jsem říkal, měli pár individuálních běhů, které byly docela náročné, ale patří to k tomu. Plus ještě nějaké to posilování a protahování, aby se do toho člověk vrátil.

Jak jsi trávil volný čas po skončení podzimní části sezóny?
Hodně jsem odpočíval a regeneroval. Trávil jsem hodně času s rodinou, přítelkyní a přáteli. Moc se toho dělat nedalo, když je vše zavřené, takže občas jen nějaký ten výlet.

Jak sis užil Vánoce a jaký dárek tě nejvíce potěšil?
Vánoce jsem si užil moc jako každý rok. Je to super, když je rodina spolu pohromadě a nemusí se nic řešit. Asi jsem neměl jen jeden dárek, který mě nejvíce potěšil. Všechny mi udělaly velikou radost.

V přípravě vás čeká Tipsport liga. Ve skupině na Vás čeká Slavia B, Varnsdorf a Chrudim. Jaké zápasy očekáváš?
Budou to všechno náročné zápasy takhle ze začátku, i kvůli tomu, že se hrají na umělé trávě. Slavia B bude určitě hodně běhavá, protože tam bude spousta mladých kluků. Chrudim a Varnsdorf známe z ligy a víme jak nepříjemní soupeři to jsou.

V přípravě není díky začátku FORTUNA:LIGY možnost hrát se soupeři z první ligy. Budou vám takové zápasy chybět?
Určitě nám budou chybět zápasy s týmy z první ligy. Přeci jen je to první liga a vy máte možnost si s nimi zahrát a vyzkoušet si, jak je naše první liga kvalitní.

Až do konce ledna hrozí mrazy. Jak náročné je trénovat v tomto počasí?
Ona každá zimní příprava je náročná už sama o sobě a když se k tomu přidají i mrazy není to nic příjemného. Je to ale naše práce a nemůžeme si stěžovat. Vždy máme od našeho kustoda Miloše připravené všechno o co si řekneme. Náročné to je, ale nic co by se nedalo zvládnout.


PARTNEŘI:

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz