Na úvod Zimní Tipsport ligy nestačila Arma na rezervu Slavie

Praha-Horní Počernice - V prvním střetnutí nového kalendářního roku se v rámci Zimní Tipsport ligy utkali fotbalisté Ústí nad Labem s "B"-týmem pražské Slavie. Arma se v zápase ujala vedení, Pražané stihli před přestávkou vyrovnat. Druhou půli ovládli sešívaní, a proto z premiéry vyšli svěřenci Davida Jarolíma na prázdno.

Autoři: slavia.cz, Zdeněk Kamínek ml.

Zimní Tipsport liga, skupina B, 20. 1. 2021, 10:30 hod.
Sportovní areál Na Chvalech, Horní Počernice
FK Ústí nad Labem – SK Slavia Praha "B"
 2:4 (1:1)

Branky: 38. Prošek, 78. Koubek – 44. Višinský, 47. Hroník, 62. Kneifel, 80. Kopáček.
ŽK: 25. Brak, 90. Chodora – 90. Douděra.
Rozhodčí: Petřík – Černý, Hlaváček.

Sestavy (nejsou k dispozici střídání a přesné rozestavení hostů):

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Strada, Hudec, Brak, Chodora - J. Peterka (C) - Jakš, Baftijar, Miskovič, Prošek - Koubek. Trenér: David Jarolím.
Náhradníci: Němec - Jiránek, M. Bílek, A. Černý, Emmer, O. Černý, Kušej.

SK Slavia Praha "B": Vágner – Bárta, Prebsl, Švec, Hošek, Křišťan, Rigo, Samek, Jurásek (C), Vlasák, Višinský. Trenér: Marek Jarolím.
Náhradníci: Fülöp - Matys, Starý, Kopáček, Hroník, Douděra, Kneifel.

Ve třetím zápase Tipsport ligy se slávistický B-tým utkal s druholigovým Ústím nad Labem. V brance začal Matyáš Vágner, obranu před ním tvořili Bárta, Prebsl, Švec a Hošek. V záložní trojici začali zápas Křišťan, Rigo a Samek. Útočné trio poskládali Jurásek, Vlasák a Višinský.

Zápas začal poměrně vyrovnaně a v poklidném tempu. Mohli jsme vidět dobré šance na obou stranách, všechny střely ale pokryli brankáři. První slovo mělo ve 38. minutě Ústí nad Labem, konkrétně Václav Prošek. Ten se s míčem dostal až těsně před hranici šestnáctky, odkud vypálil. Slávistická obrana jeho střelu zblokovala, míč přeletěl brankáře Vágnera a odrazil se od břevna do sítě.

Sešívání ale nečekali se svou odpovědí příliš dlouho. V samotném závěru prvního poločasu se dostal do vápna Matěj Jurásek, prošel mezi obránci a vystřelil. Brankář Marián Tvrdoň jeho ránu ale pouze vyrazil k Denisovi Višinskému, který dorážel z bezprostřední blízkosti hlavou!

Další gól přidali slávisté hned v úvodu druhého poločasu. Brankář Army přihrával míč jednomu z ústeckých obránců. Toho ale obral na hranici vápna střídající Lukáš Hroník a pálil do téměř prázdné brány!

V 59. minutě mělo Ústí nad Labem šanci vyrovnat. Rohový kop na zadní tyči vracel do středu vápna Bohumil Hudec, kde se k balonu dostal Jakub Emmer, který pálil z voleje. Branku ale těsně minul.

Slavia potrestala tuto nevyužitou příležitost jen o tři minuty později. Po špatné rozehrávce ve středu hřiště sebral ústeckým míč Jonáš Kneifel. Prchl s ním až do vápna soupeře, kde obehrál brankáře a pak sám zakončoval z velkého úhlu do odkryté brány!

V 71. minutě měli sešívaní velkou šanci ještě zvýšit své vedení. Alexandr Bárta dostal míč až k vápnu soupeře a všiml si na levé straně nabíhajícího Denise Višinského. Míč mu nahrál a nikým nehlídaný Višinský vypálil k levé tyči. Brankář Tvrdoň ho ale skvělým zákrokem vychytal.

V 78. minutě se Severočechům podařilo snížit stav utkání na 2:3. Vasil Kušej pronikl s míčem do vápna, kde mu ho obrana Slavie dokázala vykopnout. Balon se ale dostal k Matěji Koubkovi, který těsně za vápnem vypálil. Brankář Vágner si na míč sáhl, ale nedokázal ho vytěsnit mimo tři tyče.

Sešívaní ale dokázali opět odpovědět velice rychle. V 81. minutě dostal přesnou přihrávku několik metrů před pokutové území Jakub Kopáček. Navedl si míč na levou nohu a vypálil. Míč se snesl výstavně do levé šibenice a cestou se ještě otřel o břevno. Díky této krásné trefě zvýšili opět sešívaní vedení na rozdíl dvou branek.

Slávistický "B"-tým zvítězil nad Ústím nad Labem 4:2 a získal v zimní Tipsport lize 6 bodů ze tří zápasů, pro Armu se jednalo o premiérové utkání.

Ohlasy trenérů:

David Jarolím (FK Ústí nad Labem): „V této složité době je pro nás dobrý každý přátelský zápas. Absolvovali jsme dosud pouze tři tréninky, na můj vkus se hrálo příliš brzy, ale již to bylo takto naplánované. Hráli jsme proti běhavému a mladému mužstvu, každé utkání nám něco ukáže. Srazily nás individuální chyby, kdy jsme soupeře nakopli. Máme na čem pracovat v útočné i obranné fázi.“

PARTNEŘI:

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz