Novým trenérem FK Ústí nad Labem je David Jarolím

Úspěšný český internacionál David Jarolím dnes v Ústí nad Labem podepsal trenérskou smlouvu a stává se novým trenérem Army.

„Od trenéra Jarolíma si slibujeme pokračování v klubové filozofii práce s mladými hráči a začleňování ústeckých odchovanců do A týmu. To je pro nás zásadní a jsem rád, že na tom máme širokou shodu v celém sportovním úseku včetně nového trenéra a že v tom máme podporu i od pana Hory, majitele klubu,“ uvedl ředitel ústeckého fotbalového klubu Václav Kožíšek.

“Jsem rád, že jsme dotáhli jednání k dohodě. Od počátku jsme si rozuměli a jednání šlo hladce. Mám z toho dobrý pocit. Důležité je, že máme společnou sportovní filozofii. V Ústí je dobře nastavena práce s mladými hráči, kteří spolu se zkušenou osou týmu tvoří ambiciózní celek, a této filozofie se určitě budeme držet. Co se týká cílů, chci především navázat na úspěšné předcházející období. Budeme hrát ofenzivní fotbal podložený poctivou prací v zápasech i v tréninku. Důležité bude umožnit fotbalový růst talentovaným hráčům. Chci jim k tomu dát dostatek prostoru. Žádné konkrétní umístění v tabulce jsme si nestanovili, do každého zápasu ale půjdeme s cílem vyhrát. Jaké umístění nám to nakonec vynese, to uvidíme po skončení sezóny. Mojí ambicí je samozřejmě zůstat v horních příčkách tabulky. Na nové angažmá se hodně těším a věřím, že spolu s týmem uspějeme. Chtěl bych tím klubu oplatit jeho důvěru, které si vážím,” řekl ke svému nástupu trenér Jarolím. 

„Do klubu přichází další mladý trenér s velkými hráčskými zkušenostmi. David Jarolím je bezpochyby fotbalová osobnost a je skvělé, že své zkušenosti může podobně jako jeho předchůdce Jiří Jarošík začít trenérsky zúročovat právě u nás v ústeckém klubu. Věřím, že společně navážeme na předchozí úspěšné období. Všichni přejeme novému trenérovi, aby se mu v Armě dařilo.,” dodává sportovní manažer klubu Petr Heidenreich.

Jednačtyřicetiletý trenér Jarolím podepsal s klubem kontrakt do konce června 2024 s opcí na prodloužení o další dva roky ze strany klubu. Trenérské funkce se ujímá ihned a před mužstvo se poprvé postaví ve středu 13. ledna, kdy odstartuje zimní příprava. Spolu s Davidem Jarolímem přichází v roli asistenta trenéra také jeho dlouholetý kolega Richard Stražan. O personálním doplnění realizačního týmu, na kterém se nyní pracuje, bude klub informovat. 

David Jarolím, odchovanec pražské Slavie, strávil svou hráčskou kariéru především v německé bundeslize.  V dresech Bayernu Mnichov, kde získal dva německé tituly, v Norimberku, a pak zejména v Hamburku, kde strávil deset let a stal se i kapitánem mužstva, odehrál celkem více než tři sta zápasů. Hráčskou kariéru ukončil v české lize v dresu FK Mladá Boleslav v roce 2014. Za českou reprezentaci odehrál David Jarolím v letech 2005-2010 celkem 29 utkání a zúčastnil se s ní MS 2006 a Eura 2008. Po skončení hráčské kariéry se věnoval studiu trenérské licence a zahájil trenérskou činnost. Nejprve začínal u A týmu FK Mladá Boleslav jako asistent u svého otce Karla Jarolíma, bývalého trenéra národního týmu, poté působil už jako hlavní trenér u týmu Olympia Radotín v ČFL a následně pak u týmu U19 Slavoje Vyšehrad.

PARTNEŘI:

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz