Proti Dukle kapitánem Michal Bílek, chytat bude Marián Tvrdoň, poodhalil otazníky David Jarolím

Ústí nad Labem - Zimní příprava je pro fotbalisty Army minulostí. David Jarolím věří, že tým je na jarní část ročníku 2020/2021 dobře připraven. Nový kouč Severočechů bude sázet na dravé mládí a rád by navázal na úspěšný podzim.

Autor: Zdeněk Kamínek ml.

Co ukázala zimní příprava?
Během přípravy byl pro nás, nové trenéry, prostor, abychom mohli prověřit jednotlivce. Celkově si myslím, že začátek byl hektický a do Zimní Tipsport ligy jsme vstoupili bez tréninku. Výsledky jsem se proto nezaobíral, měli jsme následně bloky, kdy jsme trénovali, forma se lepšila. Věřím, že jsme dobře připravení.

Generálku jste měli odehrát proti rezervě pražské Spartě, zápas se ale odložil ...
Byli jsme domluvení se Spartou Praha "B", ale kvůli COVIDu jsme museli shánět jiného soupeře. Se Slavií Praha "B" se stalo to stejné, neplánovanou generálku jsme odehráli již s Bohemians Praha 1905.

Jaké bylo poslední měření sil s pražskými Bohemians?
V tu dobu jsme to nebrali tak, že by se jednalo o generálku, ale o běžné přátelské utkání. Zbývaly nám dva týdny do prvního mistrovského utkání, hráče jsme prostřídali. Jednalo se o slušné utkání z obou stran a k vidění byly dobré výkony. Pro mě bylo podstatné, aby hra nějak vypadala. Nyní začínáme na ostro, vždy ale bude na čem pracovat a zaměřovat se na nedostatky budeme i v průběhu jara.

Co očekáváte od pondělního střetnutí s pražskou Duklou?
Dukla je kvalitní soupeř, podle mého názoru herně jeden z nejlepších v soutěži. Bude záležet na nás, kluci informace mají, připravení jsme. Doufám, že budeme hrát aktivně nejen v ofenzivě a nezalézat, sílu máme.

Budete brát nějak v potaz, že se jedná o televizní utkání?
To, že se zápas bude vysílat v televizi, musíme hodit z hlavy. Můžeme být rádi, že se utkáme s kvalitním soupeřem na dobrém hřišti a je to pro nás motivační prvek.

Kdo bude zastávat po odchodu Jana Peterky funkci kapitána?
Určil jsem, že proti Dukle oblékne kapitánskou pásku Michal Bílek. Nechám si projít hlavou, kdo bude kapitán v následujícím kole. Dokážu si představit jako kapitána Václava Proška, kterého ale nyní skolil COVID.

Bude Vám i jiný hráč chybět z tohoto důvodu?
Zaplaťpánhůh se nám to vyhýbá. Vše se ovlivnit nedá, v kabině jsme disciplinovaní.

Který brankář začne jarní část sezóny?
Gólmanskou jedničkou by měl být Marián Tvrdoň, jenž měl na podzim skvělou formu. Doufám, že bude v pořádku.

Objeví se všechny posily v základním kádru?
Kdo nenastoupí v pondělí, neznamená, že nebude hrát za týden. Máme kluky, kteří by si zasloužili hrát, ale typologicky se například do zápasu proti Dukle nehodí. Co se týká užšího kádru, všichni vesměs makají a jsou kousek od základu.

Jaké jste si v kabině stanovili cíle pro jaro?
Chceme se v soutěžní tabulce udržet nahoře, i když to bude stát úsilí. Každý zápas je jiný a proti jinému soupeři, který má hru založenou na něčem jiném. Všechna utkání chceme vyhrát, hrát musíme dopředu i dozadu týmově a navázat na podzim. Disponujeme spoustou mladých hráčů, kteří budou mít hlad udržet se nahoře.

PARTNEŘI:

Copyright © FK Ústí nad Labem a.s. Veškerý obsah stránek je chráněn podle autorského zákona a jeho kopírování bez výslovného souhlasu FK Ústí nad Labem a.s. je zakázáno.
Povolena je citace zpráv zveřejněných na tomto webu s uvedením zdroje www.fkusti.cz